Skip Navigation Links
דף הבית
הכר את המכון
שירותי המכון
תרומות
הזמנת שירותי השגחה / ציוד
מחלקת השתלמויות והרשמה לקורסים
צפייה בכנסים וקורסי המכון
מחלקת מחקר
ארכיון פועה
שות און-ליין
התיעצות עם בוגרי המכון
מאמרים, פרשת שבוע, שמיטה, ואקטואליה.
טפסי רישום ומידע
אלבום תמונות
סקר מכון פועה
לוח אירועים שבועי
צור קשר
הצטרף לרשימת תפוצה
מוקדש לעילוי נשמת
צביה בת אברהם וזלדה ז"ל

שלום מאיר בן ישראל ורבקה ז"ל

  

English

France

ברוכים הגולשים!

הנהלת
מכון פוע"ה

 

  Skip Navigation Links
האושר שבהורות...

 מכתבי תודה

  

מכון פוע"ה הפך זוגות רבים למאושרים. באמצעות הכוונה, ייעוץ עידוד ותמיכת צוות רבני ועובדי המכון, עלה בידינו להעניק לזוגות להם היו בעיות בפריון וגניקולוגיה - את הפתרון לבעיותיהם בתחומים אלו. זוגות שכמעט אמרו נואש, הם כיום הורים מאושרים.

 

לך נאה להודות-
מכתב תודה אחד מני רבים...
לכבוד
הרב מנחם בורשטיין שליט"א
קשה במילים לתאר את האושר הגדול שהבאתם בביתי. השבוע עם הכנסתו של בנינו בבריתו של אברהם אבינו, ישבנו רעיתי ואני וחשבנו אלו מילים יכולות לבטא את התודה העמוקה שאנו חבים לכם. התרוצצנו 17 שנה בין רופא לרופא, בין מעבדה למעבדה הפכנו לדוקטורים מדופלמים. לא משכנו ידינו גם מן הרפואה הסינית, הטבעית הלא קונוונציונליות, אך ללא הועיל.
אירוע של חברים, משפחה או ידידים שנאלצנו להשתתף, בכינו בקרבינו ועצרנו את הדמעות כדי להמשיך "ולמשוך" את חיינו כחיים רגילים.
והנה, לפני כשנה וחצי ספרו לנו ידידים עד כמה שעזרתם וסייעתם להם להגיע לפרי בטן.
נודה שלא רצינו לפנות, האכזבות החוזרות ונשנות מכל עיצה או כתבה נמאסו עלינו אך כיון ששמענו המלצות מכוונים שונים אמרנו לעצמנו: "מה יזיק... בלי לשלם, ואלי גם נזכה לברכה מרב נוסף" - החלטנו להתקשר.
למעשה לקח לנו כשבוע להצליח להשיגכם כיון שכמעט בכל פעם היה תפוס. אבל בלבביות ובחמימות אין קץ כבר מהרגע הראשון הייתה לנו את ההרגשה כי רק לנו חיכו. ישבנו עם הרב למעלה מ- 3 שעות. כבוד הרב עבר במיומנות רבה על המסמכים והאיר לנו את מצבינו הרפואי וההלכתי. פתאום הרגשנו תקוה מחודשת. קולו המרגיע של הרב, בחיוך והלבביות האופיינית חדרו עמוק עמוק לתוך ליבנו.
פנינו על פי המלצת הרב למספר מקומות, קבלנו את ההשגחה ההלכתית הצמודה והמחמירה(!) של המכון והתוצאות… התוצאות מחייכות לנו כרגע מול העיניים...
קשה לתאר את נקודות האושר ברגעים המיוחדים כשקיבלנו את תשובת המעבדה על ההריון, כששמענו את בכיו הראשון של בנינו, קריאתו הרמה של המוהל ועוד ועוד... (בעצם גם היום נשמע הבכי בבתינו בלילות - יחי ההבדל…)
כגודל הצער בעבר כן גודל האושר בהווה.
קשה להאמין שמסע הטרטורים והנדודים שעברנו הגיעו לקיצם.
אם כך הרב בורשטין  היקר, מה יש להוסיף וכיצד אפשר  להודות אחרי
מגילה זו? רק לחשוב שיש עוד מאות זוגות שמקבלים את אותה הכוונה והיחס, הדבר ממלא בהערכה עצומה את נימי הנפש.
ע"כ במה נברככם?… אלא כל נטיעות וילדים שיצאו לאויר העולם בזכותכם שיהיו כמותכם.
הכותב כשדמעות של אושר חונקים את גרוני,
בידידות ובאהבה,

הערה: כל קשר בין כותבי המכתב לבין התמונות המופיעות בעמוד זה מקרי בלבד.כד' ניסן תשס"א  17.4.01
הרב מנחם בורשטין שליט"א- מנהל  מכון פוע"ה
הרב אליעזר אלטשולר שליט"א- מכון פוע"ה
ולכל אנשי הצוות העושים עבודת קודש במכון פוע"ה

לכולכם שלום וברכה!
*השמות במכתב הינם בדויים.

אינני יודעת כיצד להתחיל את מכתבי זה, כיצד להמשיך וכיצד לסיים. וזוהי למעשה הסיבה שהתמהמהתי עד כה בכתיבת הדברים מזה כ- 8 חודשים מיום לידתה של נועה. עדיין אינני מעכלת את הנס שהתרחש עמנו, עם הולדתה של בתנו נועה לאחר 14 שנות ציפייה מאז לידת בתנו הבכורה לירון. לעיתים נדמה לנו כי כל מסע הטיפולים שעברנו היה בגדר חלום. התמונות רצות במוחי ואינני מבינה בעצמי כיצד אירע הנס.
פנינו אליכם בפעם נוספת לפני כשנתיים, בשלב שבו חשנו כי זהו הצ'אנס האחרון שלנו בניסיונות טיפולי הפוריות, לאחר שניסיונות קודמים הסתיימו בכישלון מוחלט.
מבחינתנו היתה זו ההתנסות "הראשונה והאחרונה". האחרונה מבחינת העובדה שזו היתה הפעם האחרונה שבה הסכמתי לנסות אפשרות חדשה בתחום טיפולי הפוריות, והראשונה מבחינת העובדה שכבר בניסיון הטיפולים הראשון ביחידת  ה- I.V.F.  בביה"ח הדסה עין כרם, זכינו לראות פרי בעמלנו. בנסיבות אלו זכינו לפגוש ולהכיר מקרוב את הרב אלטשולר שליט"א שליווה אותנו בכל הדרך שאותה הוא התווה בפנינו, ולא מש מאתנו ולו לרגע.
בעקבות שיחת טלפון שיזם הרב אלטשולר לפרופ' אייבי לוין בביה"ח הדסה עין כרם, נתקבלנו ביחס חמים ואוהד, במיוחד מצידם של פרופ' לוין וכל צוות היחידה להפריה חוץ גופית, עם הגיענו לשם בפעם הראשונה. וכך התחלנו סדרת טיפולים חדשה עם הרבה חששות ומעט תקווה. בהשפעתם המרגיעה של הרב אלטשולר וצוות המכון מחד, ופרופ' לוין, וצוות האחיות בהדסה ובמרכז לבריאות האשה מאידך, עברו עלי זריקות המטרודין ללא תופעות לוואי קשות- שהיו מנת חלקי בעבר. וכך שלב אחר שלב המשכנו בטיפולים הנדרשים, תוך שאנו שומרים כל העת קשר עם הרב אלטשולר שלא חסך במילות עידוד, ובהקדשה מזמנו היקר כדי להפיח בנו את הכוחות הנדרשים לעמידה איתנה בטיפולים המתישים.
לאחר זמן קצר מתחילת הטיפולים נתקלנו בבעיות הלכתיות, ורק כאן במכון פוע"ה קבלנו מענה הלכתי רחב שפרש בפנינו את הפתרונות ההלכתיים האפשריים, וכל זאת תוך התייחסות אנושית חמה ותומכת בנו בכל צעד ושעל.
בשל הקשיים הנ"ל כמעט ורפו ידינו באמצע הטיפולים, אך שוב עמד לצידנו הרב אלטשולר, ובמלותיו החמות חיזק אותנו ועודד להמשיך הלאה, ובכך סייע לנו להתגבר על הייאוש שכמעט אחז בנו באופן מוחלט וסופי.
את השלב הבא קשה לי לתאר במילים, ברגע בו בישרה לי האחות חגית גוגנהיים מהדסה כי תוצאות הבדיקה מורות על כך כי הריתי, חשתי ערפול חושים, רעדתי כולי, ודמעות חמות שטפו את פני ואת פניו של בעלי  שישב לצידי. חשתי כי אינני יכולה לדבר, המילים נעתקו מפינו מגודל הבשורה.
עם קבלת התשובה החיובית התקשרנו מיידית למכון וביקשנו לקבוע שיחה בדחיפות עם הרב אלטשולר כדי לבשר לו הבשורה פנים מול פנים, וחשנו בבירור כי הצלחתנו היא למעשה הצלחתו שלו.
בימים שאח"כ, בכל מהלך ההריון, נותר לי, לבעלי ובתנו הבכורה זמן רב לחשוב ולנסות לעכל ולהאמין כי בקרוב נחבוק בע"ה תינוקת בזרועותינו. ואכן לאחר תשעה חודשים של ציפייה זכינו בע"ה להתגשמות חלומנו, כאשר המיילדת הנפלאה הני ויינרוך ולצידה הילה המקסימה, תמכו בי בשעת הלידה, ובישרו לנו על בואה של נועה הקטנה, עת הגיחה לאוויר העולם. ברגע גדול זה הודיתי לבורא עולם ולכל שליחיו הנפלאים שעברו אתנו דרך כה ארוכה ויפה.
היום על כל ניע של נועה ברגע שגרגורי הצחוק שלה נשמעים וממיסים את כולנו, עם כל חידוש של זחילה ותנועה, אני זוכרת את כל הצוות המיוחד שטיפל בי, וחלק בלתי נפרד מצוות זה, הרב בורשטין ששוחחנו עמו רבות בעבר ופעלנו ע"פ הנחיותיו, הרב אלטשולר, הרב אריה, והגב' שר ג'ון.
לא פעם דמעות מציפות את עיני רק כאשר אני נזכרת בכל השליחים הנפלאים ממכון פוע"ה שהקרה הקב"ה לפנינו בדרך הארוכה שעברנו, כל אנשי צוות המכון שגמלו אתנו אך טוב, במסירות, בסבלנו, במאור פנים, וברצון אמיתי ללא גבולות לעזור ולסייע ככל שניתן. 
כפי שכתבתי, אינני יודעת כיצד לסיים את מכתבי, וכיצד להודות לכולכם. לעיתים גם המילים מידי קטנות מכדי לתאר תחושות של לב אנוש, וככל שאנסה רק אגרע.
לפיכך, רק אוכל לאחל לכולכם כי תדעו אך שמחה ואושר, ותצליחו בעזרת השם להביא להתגשמות חלומם של עוד זוגות רבים אשר מצפים בכליון עיניים לחבוק את האושר בזרועותיהם.

ברגשי תודה וברכה לכולכם,
בכבוד רב ובהוקרה
הורים מאושרים

  
הערה: כל קשר בין כותבי המכתב לבין התמונות המופיעות בעמוד זה מקרי בלבד.

...

מכתבי תודה נוספים... 

     

      
Created by : Media-Line.co.il | מכון פועה | Info@Puah.org.il | 026515050